اخیرا استفاده از روغنن آرگان یا محصولات آرایشی و بهداشتی که دارای این روغن هستند رونق گرفته است. روغن آرگان عصاره میوه درخت آرگان بوده و اصلیت این درخت مربوط به مراکش است. در مراکش از این روغن در پخت غذا نیز استفاده می شود و آن را روی پاستا و انواع سالاد نیز مصرف می کنند و حتی نان صبحانه مردم مراکش آغشته به روغن آرگان است. از این روغن در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده شده و به دلیل داشتن مقدار زیادی ویتامین E ، آنتی اکسیدان و اسید های چرب بسیار مشهور است. می توانید از آن بر روی پوست بدن، صورت و مو استفاده کنید. اگر هرگز از این هدیه طبیعت استفاده نکرده اید دلایل زیر ایجاب می کند که آن را به برنامه روتین حفظ زیبایی خود اضافه کنید.

آشنایی با روغن آرگان

 

  • یک مرطوب کننده عالی

خواص آرگان برای حفظ زیبایی غیر قابل انکار است و در بسیاری از مرطوب کننده ها استفاده می شود. شما می توانید مواد دیگر یک کرم صنعتی را کنار گذاشته و از این روغن به تنهایی استفاده کنید. می توان آن را به عنوان مرطوب کننده ای قوی برای بدن و صورت استفاده کرد و برای هر نوع پوستی مناسب است. به سرعت جذب می شود و چربی اضافه به جا نگذاشته و پوست را آبرسانی می کند.

  • استحکام بخش ناخن ها

مواد مغذی موجود در روغن آرگان برای سلامت ناخن ها مفید است. روزانه چند قطره از آن را روی ناخن ها ماساژ دهید. این کار باعث استحکام ناخن ها و لطافت پوست اطراف آن می شود.

آشنایی با روغن آرگان

 

  • نرم کننده لب ها

بله، می توانید آن را به عنوان نرم کننده لب استفاده کنید و حتی اگر خورده شود مشکلی به وجود نمی آورد. اگر به دنبال اسکراب لب هستید این روغن را با کمی شکر و اندکی عسل مخلوط کنید و به آرامی روی لب ها ماساژ دهید.

  • نرم کننده مو

می توانید از روغن آرگان به عنوان نرم کننده و ماده مغذی بعد از حمام استفاده کنید. آن را به موهای مرطوب خود بزنید، نه تنها از وز شدن مو جلوگیری می کند بلکه آبرسانی بسیار قوی است.

آشنایی با روغن آرگان

 

  • جلوگیری و از بین بردن ترک پا

شب ها قبل از خواب مقدار قابل توجهی روغن آرگان را به پاها بزنید و جوراب پبوشید. به مرور شاهد از بین رفتن ترک ها و نرم شدن پا خواهید بود. 

  • جلوگیری از پیری زودرس پوست

به دلیل وجود سطح بالایی از ویتامین E، اسید های چرب و آنتی اکسیدان قوی در روغن آرگان، به عنوان درمان پیری زود رس پوست استفاده می شود و می تواند به شکل قابل توجهی از ایجاد چین و چروک ناشی از بالا رفتن سن جلوگیری کند.

  • آرایش براق

اگر به دنبال آرایش کمی براق تر هستید که البته مد سال 2016 نیز آرایش اندکی چرب تر و براق تر از گذشته است، می توانید آن را با کرم پودر همیشگی خود مخلوط کنید. اینگونه نه تنها از نظر آرایشی به حالت دلخواه خواهید رسید بلکه کرم پودر شما تبدیل به یک کرم مرطوب کننده عالی شده است.

نا گفته نماند که به هر صورت بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از کیفیت و خالص بودن روغن آرگان در دسترس خود اطمینان حاصل کنید.

برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی به فروشگاه اینترنتی دوفیتو مراجعه فرمایید.