بهینه سازی سایت چیست و اهمیت آن چه میزان است.

آمار ها نشان می دهد بیش از 90 درصد از افراد پس از جستجوی یک واژه در گوگل نتیجه دلخواه خود را در صفحه اول پیدا کرده و به صفحات دیگر مراجعه نمی کنند. این بدین معناست که سایت هایی که در صفحه دوم قرار دارند تنها کمتر از 10 در صد از بینندگان را می توانند جلب کنند و سایت هایی که در صفحات سه به بعد گوگل قرار می گیرند تقریبا بیننده ای نخواهند داشت.

بهینه سازی سایت

اهمیت قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل مانند اهمیت انتخاب پر رفت و آمد ترین مکان برای یک شعبه رستوران می ماند . با این تفاوت که تمامی افرادی که در آن مکان حاضرند بدنبال یک رستوران خوب هستند.

بهینه سازی سایت

مرحله اول بهینه سازی وب سایت آنالیز وب سایت شما و رقیبان شماست اینگونه میتوانید نقاط مثبت رقیبان و نقاط منفی کار خود را پیدا کنید.همچنین وضعیت فعلی سایت خود را مورد سنجش قرار دهید.برای انجام عملیات بهینه سازی سایت باید زیر ساخت سایت متناسب شرایط مناسب تغییر کند.

بهینه سازی سایت

گاهی در ساختار برنامه نویسی وب سایت مشکلات و تداخل کد نویسی وجود دارد که برطرف کردن این مشکلات اهمیت بسیاری در بهینه سازی سایت دارد و توجه به رفع این مشکلات و استاندارد سازی سایت برای دسترسی مناسب تر کاربران و ربات ها ضروری است.

بهینه سازی سایت

یکی از مهمترین بخش ها برای بهینه سازی سایت انتخاب کلمه ی مناسب برای معرفی محصول و خدمات شما در گوگل است. کلمه ای که بدانید افراد بیشتری آن را جستجو می کنند.

تبلیغات برای سایت شما بخش دیگری از بهینه سازی سایت است چرا که گوگل به سایت هایی که بازدید کننده بیشتری دارند توجه بیشتری نشان می دهد.